100 lat straży w Adamowie

Od stu lat dbają o bezpieczeństwo mieszkańców gminy i okolic. Ochotnicza Straż Pożarna w Adamowie za swoją wieloletnia pracę została odznaczona.

Strażacy w Adamowie działają już od stu lat. Z tej okazji z początkiem września świętowali okrągły jubileusz. Mundurowym, w ich wyjątkowym święcie, towarzyszyli przedstawiciele parlamentu, władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych.

Pierwszym elementem obchodów była msza święta w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Adamowie. Po modlitwie dziękczynno – błagalnej przyszedł czas na oficjalną część spotkania, która odbyła się na plac przy urzędzie gminy.

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, w tym wyjątkowym dniu, odznaczył jednostkę Złotym Znakiem za wieloletnią, ofiarną działalność w ochronie przeciwpożarowej, dla dobra społeczeństwa i Rzeczypospolitej Polskiej. Zasłużeni druhowie odebrali medale i odznaczenia. Urodzinom stulatki towarzyszyło poświęcenie nowego samochodu i rzeźby św. Floriana. Symbolicznego przekazania kluczyka do auta dokonał wójt Sławomir Skwarek i Przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Bujak.

Tego dnia nie brakowało także części artystycznej. Przed zgromadzonymi gośćmi wystąpiła orkiestra z Lubartowa, zespół obrzędowy „Zawsze razem”, który zaprezentował widowisko „Przybyli ułani pod okienko„. Z koncertem wystąpił zespół „Faster”. Wydarzenie zakończyła zabawa taneczna z zespołem Adeks.

O historii straży pożarnej w Adamowie opowiada wystawa, którą można oglądać w Gminnej Bibliotece Publicznej.

Źródło: Gmina Adamów.

 

1 Komentarz

  1. antik
    7 września 2018 - 13:05

    Ten wóz bojowy to chyba pamięta powstanie tej jednostki osp😣

    Odpowiedz

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.