124km/h w obszarze zabudowanym

Na Drodze Krajowej 76 doszło do zatrzymań kilku kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Ukarani zostali mandatami i zatrzymano prawa jazdy.

Wczoraj policjanci z łukowskiej drogówki sprawdzali prędkość aut poruszających się po drogach w miejscowościach, gdzie według informacji naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa kierujący pojazdami przekraczają dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość.

Na drodze krajowej nr 76 trzech kierujących pojazdami przekroczyło dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą był 34-latek z Warszawy, który w Kienkówce jechał z prędkością 124 km/h! Każdy z nich już stracił prawo jazdy. Zatrzymane dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami kierowcy odzyskają za trzy miesiące.

Apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego – apeluje asp. sztab. Marcin Józwik, rzecznik prasowy łukowskiej komendy.

Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i przypominamy, że za pomocą tej aplikacji można przekazać informacje uwzględniające wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Każde naniesione na mapę zagrożenie jest analizowane i sprawdzane przez policjantów.

O funkcjonowaniu KMZB na terenie miasta Łuków pisaliśmy tutaj: Ciemna strona Łukowa. Niemal 250 zgłoszeń

2 komentarze

 1. Mieszkaniec2
  8 sierpnia 2018 - 18:29

  A kiedy zacznie Policja w Łukowie reagować na zakłócanie ciszy nocnej przez motocyklistów, którzy miedzy 23:00 a 1:00 w nocy np. na obwodnicy na terenie zabudowanym urządzają nielegalne wyścigi motocyklami z atrapami tłumików. Huk jest taki, że nie można zasnąć nawet mając okna z potrójnymi szybami.

  Odpowiedz
  • BIP
   10 sierpnia 2018 - 06:55

   wpisz do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i się zajmą …

   Odpowiedz

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.