Bezpieczna droga do szkoły

„Bezpieczna droga do szkoły” to nie tylko spotkania z uczniami, ale także sprawdzanie kierowców, którzy poruszają się w okolicach szkół i przedszkoli. Podczas spotkań z mundurowymi przedszkolaki dostały odblaskowe węże spacerowe. 

Już od pierwszego dnia nowego roku szkolnego policjanci w powiecie łukowskim pełnią służbę w rejonie placówek oświatowych. Mundurowi koncentrując się na bezpieczeństwie uczniów, nadzorują przejścia dla pieszych i sprawdzają jak kierowcy dostosowują się do przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze kontrolują także w jaki sposób rodzice przewożą swe pociechy do szkół, czy używają fotelików i pasów bezpieczeństwa.

Policjanci odbywają także spotkania z uczniami i przedszkolakami. Wówczas przypominają jak bezpiecznie poruszać się po drogach, czego unikać, a na co zwracać uwagę. Szczególną uwagę skupiają na zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, poruszania się po drodze w przypadku braku chodnika lub pobocza.

W takie działania zaangażowali się między innymi dzielnicowi z Komisariatu Policji w Adamowie. Mundurowi spotkali się już z najmłodszymi w Zespole Szkół w Zakępiu, w Zespole Szkół w Woli Gułowskiej i w Szkole Podstawowej w Adamowie. Policjanci opowiadali dzieciom w jaki sposób bezpiecznie poruszać się po drodze, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i jak ważne są elementy odblaskowe używane przez pieszych. Dzielnicowi rozdali dzieciom „odblaski” a grupy maluchów otrzymały „odblaskowe węże spacerowe”, które zostały zakupione ze środków przekazanych przez lokalny samorząd. Z pewnością taki kilkumetrowy wąż ułatwi dzieciom ustawienie się w parach i zapewni bezpieczne spacery całej grupie maluchów.

Policja apeluje do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności na drodze szczególnie w okolicach szkół, przedszkoli i placówek oświatowo – wychowawczych. Niech droga do szkoły będzie bezpieczna cały rok.

Źródło: KPP w Łukowie.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.