Boisko na Wilczyńskiego – kiedy otwarcie?

Dzieci przeskakują przez ogrodzenie, kopią w nie piłką i krzyczą, że wolały gorszej jakości, ale otwarte boisko. Obiekt przy ulicy Wilczyńskiego jest gotowy, ale wciąż zamknięty. Dlaczego?

Od kwietnia mali miłośnicy piłki nożnej z osiedla Sienkiewicza czekają na boisko. Pierwszy przetarg na wykonanie nawierzchni poliuretanowej został unieważniony. Ogłoszony został kolejny. Termin coraz bardziej się wydłużał. Gdy wykonawca prac został wybrany, finał miał nastąpić 31 sierpnia. Wówczas także pojawiły się problemy, o których pisaliśmy TUTAJ. Lato mijało, a dzieci wciąż nie mogły skorzystać z boiska. Wkrótce jednak firma przystąpiła do prac i wykonała zadanie. Jak nam dziś powiedział dyrektor ZDM Marek Wiąckiewicz – boisko jest gotowe, po odbiorach.

Co więc stoi na przeszkodzie, by dzieci mogły z niego korzystać? Jak nam mówi mieszkaniec, od którego otrzymaliśmy zdjęcie:

Dzieci przeskakują przez ogrodzenie, bo chcą grać. Jeden chłopiec ostatnio z tej siatki spadł. Na szczęście nic mu się nie stało. Chłopcy kopią piłką w siatkę i krzyczą, że chcą grać. Sąsiedzi znowu krzyczą na nich, że zniszczą ogrodzenie. Nie rozumieją jednak, że te kilkuletnie dzieciaki chcą po prostu skorzystać z boiska, które jest gotowe, stoi i czeka. Tylko na co?

Jak się okazuje boisko osiedlowe, które miało nim być, teraz będzie zarządzane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Co to oznacza?

Miasto zarządzeniem przekazało Ośrodkowi Sportu i Rekreacji boisko przy ul.Wilczyńskiego. OSiR będzie nad obiektem sprawował opiekę, dbał o porządek. Będziemy także otwierali i zamykali boisko. Dziś regulamin korzystania z obiektu zostanie zawieszony, a boisko zostanie otwarte – powiedział nam dyrektor OSiR Marek Żurawski.

Boisko będzie otwarte w sezonie jesienno – zimowym, czyli od września do marca w godzinach od 8.00 do 18.00, a w pozostałe miesiące od 8.00 do 22.00. Będzie można z niego skorzystać także w soboty i niedziele. Rano jednak, zgodnie z zapowiedziami dyrektora, na obiekcie spotkamy dzieci szkolne.

 

4 komentarze

 1. XD
  11 października 2018 - 15:27

  to nieźle wymyślili

  Odpowiedz
 2. XDDDD
  11 października 2018 - 15:30

  do 22 pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz
 3. lukowia
  11 października 2018 - 18:23

  Lekcje wf? Pięknie. Przedszkolaki z prywatnego przedszkola na osiedlowym placu zabaw a wf w parku i na osiedlowym boisku.

  Odpowiedz
 4. Rd
  11 października 2018 - 21:26

  Hehe było osiedlowe miało być dla osiedla jest dla osir trochę śmieszne ale z drugiej strony zaraz byłoby zniszczone. Może Pan Burmistrz odpowie na pytanie na temat swojej jednej inwestycji która się tak chwali. Temat szkoły piątki i jej remontu wszystko ładnie pięknie ale dlaczego nie chcą wynajmować hali do gry w piłkę? Bo nie można pobierać opłat za grę w piłkę bo z uni pieniądze poszły na remont i 5 lat zakaz wynajmu hali. To jest śmieszne bo w inny sposób można byłoby opłaty przekazywać na szkole żeby sobie opłaciła za prąd. Tylko po co lepiej zamknąć. Tak jak kiedyś inna hala w Łukowie nie wynajmie y bo się zniszczy jest nowa to szkoda itp.

  Odpowiedz

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.