Czytali dla Niepodległej

Najpierw z placu Solidarności i Wolności rozbrzmiało „Przedwiośnie”, teraz przyszedł czas na „Antologię Niepodległości”.

Nie tak dawno w wielu miejscowościach naszego kraju Polacy czytali „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego w ramach akcji „Narodowe Czytanie”. W tym roku, z okazji 100-lecia odzyskania przez nas niepodległości, Prezydent RP zachęca do publicznego odczytywania „Antologii Niepodległości”. Fragmenty w niej zawarte zostały dobrane specjalnie na okoliczność obchodzonego jubileuszu.

Dziś w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie seniorzy, czytelnicy, bibliotekarze czytali fragmenty Antologii przybyłym na spotkanie uczniom. Akcja wspólnego czytania odbyła się w ramach realizowanego przez bibliotekę projektu o nazwie „Biblioteka – Dzieci i Młodzież – Seniorzy. Wspólnie przeżywamy rok 100-lecia niepodległości”. Łukowska placówka zdobyła dofinansowanie w kwocie 9917 zł w ramach konkursu grantowego „Na 100 Niepodległa”.

Zaproszeni goście przeczytali m.in. fragmenty tekstów: Andrzej Kijowski „Co się zmieniło w świadomości polskiego intelektualisty po 13 grudnia 1981 roku?„, Józef Piłsudski „O wartości żołnierza Legionów„, Cyprian Godebski „Wiersz do Legionów polskich„, Aleksander Fredro „Trzy po trzy. Pamiętniki z epoki napoleońskiej„.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.