Dożynki diecezjalno – powiatowe w Woli Gułowskiej

Mszy świętej dziękczynnej przewodniczył będzie biskup siedlecki Kazimierz Gurda. Po części oficjalnej i przemówieniach przyjdzie czas na zabawę. Co będzie się działo?

8 września w Woli Gułowskiej odbędą się dożynki diecezjalno-powiatowe. Jak co roku część religijna zorganizowana zostanie w święto odpustowe Narodzenia Najświętszej Marii Panny popularnie zwane Matki Bożej Siewnej w Sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września w Woli Gułowskiej. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10:00. Wówczas na scenie przy ołtarzu polowym zaprezentują się pierwsi wykonawcy. O godz. 12:00 pod przewodnictwem ordynariusza siedleckiego księdza biskupa Kazimierza Gurdy zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta z podziękowaniem za plony. Po zakończonym nabożeństwie korowód dożynkowy uda się na przyklasztorne błonia, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości.

Po części oficjalnej i okolicznościowych przemówieniach, nastąpi tradycyjne rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Wyróżnienia odbiorą także zasłużeni rolnicy. Nie zabraknie występów artystycznych. Ci, którzy tego dnia zdecydują się wziąć udział w uroczystościach, będą mogli zobaczyć występ Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy”, a także wysłuchać koncertu Pauliny Grochowskiej znanej z udziału w programie The Voice of Poland. Na scenie zaprezentuje się również gwiazda muzyki disco polo – zespół Defis. Imprezę zakończy zabawa z zespołem Craters.

Organizatorami przedsięwzięcia są: parafia w Woli Gułowskiej, Powiat Łukowski, Gmina Adamów i Dom Kultury – Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.