Dożynki działkowców ze Słonecznika

Dożynki to czas dziękczynienia za plony. Świętowali nie tylko rolnicy, ale także działkowcy z Łukowa.

W sobotę swoje Święto Plonów i podsumowanie letniego sezonu na ogródkach działkowych mieli członkowie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Słonecznik”, znajdującego się przy ul. Parkowej 13. Uroczystości rozpoczęły się od rozstrzygnięcia „Konkursu na najładniejszą działkę 2018”. Najładniejszym ogródkiem działkowym w mijającym sezonie na „Słoneczniku” może poszczycić się małżeństwo Zofii i Zbigniewa Izdebskich. Miejsce drugie przypadło Adamowi Sujce, a trzecie Państwu Ewie i Andrzejowi Cybulom. Przyznano także 6 wyróżnień. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Część oficjalną sobotniego wydarzenia poprowadził prezes ROD „Słonecznik” Grzegorz Pogonowski, który na wspólne świętowanie zaprosił działkowców już po raz trzeci. Tego wieczoru nie brakowało smacznego jedzenia, przy którym działkowicze rozmawiali o tegorocznych zbiorach i tym, co udało im się wypracować w swoich ogródkach. Dobrej zabawie towarzyszyła muzyka grana na żywo. Nieodłącznym elementem dożynek jest wspólny Polonez tańczonych przez wszystkich uczestników. Atmosfera wspólnej zabawy sprzyjała integracji i nawiązywaniu nowych znajomości sąsiedzkich. Teraz działkowców czeka porządkowanie swoich terenów zielonych i przygotowanie do następnego sezonu.

Kolejne dożynki już za rok.

2 komentarze

 1. WW
  12 września 2018 - 07:20

  Może Pan prezes powie że to może być ostatnia impreza bo właścicielom działek chcą odebrać działki bo proces wywlaszczeniowy już dawno ruszył. Spadkobierca właściciela już dawno o to walczy a nikt o tym głośno nie mówi. Sprawa pod dywan zamiatana a trzydziestu paru właścicieli ogródków działkowych pożegna się z działkami. Rekompensata to marne 2~3tys.

  Odpowiedz
  • wLukowie
   12 września 2018 - 08:39

   Zajmujemy się sprawą wywłaszczania.

   Odpowiedz

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.