Dziś pogrzeb Tadeusza Milewskiego

W wieku 89 lat, w niedzielę 3 grudnia, zmarł łukowski historyk, regionalista, dziennikarz i działacz społeczny – Tadeusz Milewski. Dziś w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego odbędzie się ostatnie pożegnanie zasłużonego łukowianina. 

Tadeusz Milewski był lokalnym historykiem, dziennikarzem Nowej Gazety Łukowskiej oraz członkiem Łukowskiego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łukowskiej. Był autorem, jak i współautorem, wielu publikacji książkowych dotyczących historii Łukowa i naszego regionu.

Wśród publikacji, których był autorem lub współautorem należy wymienić:
– „Parafia rzymsko – katolicka Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie: zarys dziejów”
„Parafia rzymsko – katolicka Przemienienia Pańskiego w Łukowie: zarys dziejów”
– Zeszyty łukowskie (autor części artykułów historycznych)
– Materiały Sesji Historycznej „Nasze drogi do niepodległości”;
– Powstanie styczniowe w łukowskiem. 130 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego (współautor);

Artykuły historyka można przeczytać na stronie poświęconej naszej lokalnej historii – www.lukow-historia.pl, m.in.: Tablicowe losy, Zabytek ważny, niedoceniony, Ludność Łukowa w dziejach miasta, Zasłużony – niedoceniony.

Milewski zmarł w niedzielę 3 grudnia 2017 r. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 5 grudnia. Różaniec w sali pożegnań rozpocznie się o godz. 12.00, a o godz. 13.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Św. rozpocznie się msza święta, po której w ostatnią drogę zmarłego odprowadzą: rodzina, znajomi, przyjaciele, łukowianie.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.