Fundacja LOTTO przyznała stypendia. Wśród nagrodzonych Darek z Dębowicy

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Fundacja LOTTO działająca przy Totalizatorze Sportowym realizowała program stypendialny „100 na 100”. Wśród wyróżnionych studentów znalazł się Dariusz Krzęcio z Dębowicy.
Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Fundacja LOTTO i Totalizator Sportowy uhonorowały stu studentów, stoma stypendiami, który łączna koszt ma sięgnąć kwoty 1,5 miliona złotych. Organizatorzy postanowili ufundować stypendia dla studentów, prezentujących postawę życiową, która nie pozwala im siedzieć w miejscu, tylko wciąż motywuje by mierzyć się z nowymi wyzwaniami. Jak czytamy na stronie głównej programu: Chcemy docenić i wesprzeć młodych ludzi, którzy nie tylko dobrze się uczą, ale przede wszystkim mają bogate zainteresowania, a przez to również szeroką wiedzę; są aktywni i wywołują pozytywne poruszenie w swoim środowisku. Patronami akcji byli Halina Konopacka i Ignacy Matuszewski – wielce zasłużone małżeństwo, których główny okres działalności przypadał na czasy II Rzeczypospolitej.

Do walki o fundusz stypendialny przystąpiło ponad tysiąc osiemset studentów z całej Polski. Udział w programie był możliwy dla studentów z dobrą średnią ocen, którzy ponadto są aktywni w lokalnych działaniach oraz krzewią patriotyczne postawy. Jak czytamy na stronie organizatora jedną z osób nagrodzonych został Dariusz Krzęcio, student Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego, mieszkaniec podłukowskiej Dębowicy.

Do wzięcia udziału w programie zachęciły mnie dobre znajome. Gdy nabór się zakończył, i nadesłano 1815 wniosków myślami pożegnałem się ze stypendium. Zdumienie było tym większe jak okazało się, że znalazłem się w pierwszej trzydziestce laureatów. Nadal nie wiem jak to się stało. Gala, podczas której odbyło się wręczenie nagród była chyba najpiękniejszym przeżyciem w tym roku. To ogromna motywacja, i nie ukrywam, że dalej chcę działać lokalnie  i na Uniwersytecie, i mam już plany na 2019 rok. Im wcześniej zacznie się realizować, tym większa szansa, że je zrealizujemy – podsumował udział w projekcie nagrodzony stypendium Dariusz Krzęcio.

To nie pierwsze stypendialne wyróżnienie młodego studenta z Dębowicy. Krzęcio jest też m.in. stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Marszałka Województwa Lubelskiego. A wszystko zaczęło się od pomysłu na studia oraz lokalnej działalności społecznej w gminie Trzebieszów oraz mieście Łukowie, gdzie współtworzył bądź inicjował wiele przedsięwzięć.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.