Gitara z patyczków? Czemu nie!

Czy możliwe jest wykonanie gitary elektrycznej z patyczków laryngologicznych? Maciej Walaszek udowodnił, że wszystko jest możliwe.

Maciej Walaszek to uczeń Zespołu Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta w Łukowie, który postanowił wykonać gitarę elektryczną z patyczków laryngologicznych. Przez dwa miesiące oglądał różnego rodzaju filmiki instruktażowe, obserwował pracę lutników, gromadził dane i przystąpił do pracy. Nad powstaniem gitary pracował pół roku. Zużył 13 opakowań patyczków i wydał łącznie 576 złotych. Teraz z przyjemnością gra na wykonanej własnoręcznie gitarze.

Maciej ze swoim pomysłem wziął udział w konkursie. Jego praca została zakwalifikowana przez Komisję Okręgową przy Wojewódzkim Klubie Techniki i Racjonalizacji do udziału w finale Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości, który odbędzie się 21 maja w Puławskim Parku Naukowo – Technologicznym. Najlepsze prace z tego etapu zostaną zaprezentowane podczas ogólnopolskiego finału olimpiady.

Trzymamy kciuki za wygraną.

Olimpiada, w której Maciej Walaszek bierze udział, ma charakter naukowo – techniczny i ma na celu zainteresowanie młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych tematyką innowacyjności, nabyciem praktycznych umiejętności związanych z dokonywaniem i zgłaszaniem projektów wynalazczych, aktywizacją twórczego myślenia oraz edukacją o charakterze badawczym, usprawniającym, konstrukcyjnym bądź technologicznym. Olimpiada rozwija pasję i kształtuje umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy podnosząc aktywność poznawczą młodzieży uzdolnionej.

Poniżej prezentujemy Państwu film relacjonujący powstawanie projektu.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.