Jak włączą obwodnicę do Radzyńskiej?

Pogoda sprzyja drogowcom. Do końca sierpnia ma powstać III odcinek obwodnicy. Kierowcy pytają: jak ta droga będzie połączona z Radzyńską?

Od maja powstaje III odcinek obwodnicy Łukowa, który połączy ul. Świderską i Al. Kaczorowskiego z ul. Radzyńską. Wykonawcą powiatowej inwestycji za niemal 11 milionów złotych jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych z Łukowa. Dziś trwają prace na drogach technologicznych oraz rozpoczęto już układanie warstwy ścieralnej. Termin zakończenia prac wydaję się nie być zagrożonym.

Kierowcy i łukowianie zadają natomiast inne pytanie: jak obwodnica będzie połączona z Radzyńską, i czy powstanie tam rondo? My z tym pytaniem zwróciliśmy się do starosty Janusza Kozioła.

Wykonany będzie tymczasowy zjazd, i w tym celu wykorzystamy ul. Domaszewską, która ma połączenie z ul. Radzyńską. Docelowo ten odcinek obwodnicy z ul. Radzyńską będzie połączony dużym węzłem komunikacyjnym, którego dokumentacja właśnie powstaje, którą mamy przesłać do GDDKiA. Kiedy rondo powstanie? Mamy nadzieję, że jak najszybciej – powiedział Janusz Kozioł.

Nowym, 900-metrowym odcinkiem drogi łączącej ulicę Świderską z Radzyńską przejedziemy już za kilka tygodni. Czy tymczasowe połączenie dróg zda egzamin, i kiedy będziemy wiedzieć więcej na temat ronda w tym miejscu? Będziemy Państwa o tym informować.

1 Komentarz

  1. mkiu
    10 sierpnia 2018 - 16:23

    Super droga do przejażdzek rowerowych

    Odpowiedz

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.