Jesienny konkurs recytatorski i fletnia żałobna

13 listopada w Łukowskim Ośrodku Kultury odbędą się dwa konkursy recytatorskie. Jeśli potrafisz wyrecytować utwory o tematyce egzystencjalnej lub przybliżyć słowem narodziny światów – te konkursy są dla Ciebie.

Co roku jesienią w Łukowskim Ośrodku Kultury odbywają się dwa konkursy recytatorskie. Jeden z nich – IX Powiatowy Turniej Sztuki Recytatorskiej „Fletnia Żałobna” zmusi do przemyśleń i pochylenia się nad sensem istnienia. Przed uczestnikami tej rywalizacji stanie trudne zadanie wyrecytowania tego, co nieuchwytne, związane z pośmiertną egzystencją. Miłośnicy słowa mogą zaprezentować teksty poetyckie i pisane prozą lub też poezję śpiewaną.

Konkurs odbędzie się 13 listopada o godzinie 10:30 w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury. Zgłoszenia przyjmowane są do 7 listopada. W przypadku wątpliwości, wszelkich informacji udziela instruktor recytacji – Sławomir Żyłka.

Tego samego dnia, o tej samej porze, zaplanowany został drugi konkurs. Tym razem Łukowski Ośrodek Kultury wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury w Lublinie zapraszają do udziału w 22. Jesiennym Konkursie Recytatorskim. Tematem przewodnim będą „Narodziny Światów – Fantastyka w
Literaturze”. Eliminacje powiatowe odbędą się we wtorek 13 listopada o godzinie 10:30 w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury. Wówczas okaże się kto będzie reprezentował Ziemię Łukowską na scenie wojewódzkiej.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.