Kolejne „lewe” fajki nie trafią na rynek

Prawie 1200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli łukowscy policjanci i funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej. Niebawem trzy osoby usłyszą zarzuty.

W sobotę 15 grudnia łukowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą i funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej udali się na targowisko miejskie. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że w jednym ze stoisk mogą znajdować się nielegalne papierosy, które są jednocześnie sprzedawane. Przeszukując punkt sprzedającej 50-latki, policjanci znaleźli ponad 600 paczek wyrobów tytoniowych różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Kolejne nielegalne papierosy funkcjonariusze znaleźli na targowisku w Okrzei. Prawie 500 nielegalnych paczek wyrobów tytoniowych schował w swoim oplu handlujący na tym targowisku 36-latek z Łukowa. Z kolei w volkswagenie innego „sprzedawcy” funkcjonariusze znaleźli ponad 70 paczek bezakcyzowych papierosów.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1200 paczek nielegalnych wyrobów tytoniowych. Jak ustalili policjanci łącznie straty z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wynoszą ponad 20 tys. zł.

Wkrótce kobieta i dwaj mężczyźni usłyszą zarzuty. Za naruszenie przepisów karno-skarbowych grozi im kara grzywny, przepadek nielegalnego towaru, a nawet kara pozbawienia wolności.

Info: Rzecznik prasowy KPP Łuków

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.