Łukowscy krwiodawcy dołączyli do Stowarzyszenia HDK RP

Zawiązany na początku tego roku łukowski klub krwiodawców organizacyjnie będzie podlegał Stowarzyszeniu Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej. Taka decyzja zapadła kilka dni temu na Radzie Głównej SHDK RP.

W sobotę 8 grudnia w Warszawie odbyło się robocze spotkanie Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi RP. Podczas Rady Prezesów i Rady Głównej SHDK RP były odznaczenia, analiza planów oraz przyjęcie w szeregi stowarzyszenia nowego klubu. Nowym członkiem organizacji został łukowski Klub Honorowych Dawców Krwi „OSTOJA”. Na zebraniu byli obecni łukowianie Mirosław Liwiński i Kamil Klink jako przedstawiciele łukowskiej grupy krwiodawców. Podjęto również decyzję o włączeniu do Rady Prezesów SHDK RP, Mirosława Liwińskiego prezesa klubu HDK Ostoja.

Nasze Stowarzyszenie prowadzi działalność w zakresie ratowania zdrowia i życia ludzkiego poprzez dobrowolne i honorowe oddawanie krwi. Dzięki realizacji tych zadań poznajemy bardzo ciekawych i wartościowych ludzi. Jest mi bardzo miło, że kolejny Klub wstąpił już do SHDK, ponieważ potwierdza to, że nasza organizacja rozwija się i obrała właściwy kierunek swojej działalności. Cieszy mnie również fakt, że wstąpił w struktury klub z moich rodzinnych stron ponieważ ja pochodzę że Stanina. A krew oddałem po raz pierwszy prawie 25 lat temu właśnie w Łukowie – powiedział nam Prezes RG SHDK RP Tomasz Ogrodnik.

Organizacja dziala na terenie całego kraju, od morza do Tatr, od Odry po Bug. Przedstawiciel stowarzyszenia jest członkiem Krajowej Rady ds. Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. SHDK RP współpracuje między innymi z Ministerstwem Zdrowia, Narodowym Centrum Krwi oraz regionalnymi centrami krwiodawstwa i krwiolecznictwa oraz samorządami. W ciągu niemal 30-letniej działalności (powstali w 1989 roku) w działalność zrzeszenia włączyło się ponad 50 klubów. Łukowski klub stał się 52. członkiem.

Nasz klub HDK „OSTOJA” został włączony w struktury SHDK RP. To dla nas ważny krok do przodu i motywacja do jeszcze lepszego i aktywniejszego działania dla RATOWANIA ŻYCIA, DLA KRWI. Zostaliśmy bardzo mile przyjęci, wspaniała atmosfera wręcz rodzinna. Dla nas to bardzo istotne, bo teraz istniejemy już formalnie, mamy pomoc prawną ze strony organizacji, dobrą radę bardzo doświadczonych ludzi. Śmiało mogę powiedzieć, że możemy uczyć się od najlepszych w tej szlachetnej pasji. Chciałbym z tego miejsca serdecznie podziękować Prezesowi Tomaszowi Ogrodnikowi, za wszelką pomoc, za motywację, za łączenie się w ratowaniu życia. Dziękuję też członkom klubu „OSTOJA”, którzy byli, są i będą, bo łączy nas krew, dar życia – podsumował proces włączenia się w struktury Stowarzyszenia HDK RP prezes łukowskiego klubu Mirosław Liwiński, który jednocześnie zachęca wszystkich krwiodawców do włączenia się do organizacji i wspólnego działania na rzecz propagowania krwiolecznictwa i krwiodawstwa.

6 komentarzy

 1. Levy
  13 grudnia 2018 - 19:56

  Mirosław jesteś wielki

  Odpowiedz
 2. Krwiodawca
  13 grudnia 2018 - 20:47

  Super. Rozszerzajcie działalność bo wciąż mało krwiodawcow i krwi często brakuje. Powodzenia

  Odpowiedz
 3. Tomasz - ziom
  13 grudnia 2018 - 23:03

  Brawo 🙂
  Bardzo się cieszę, jako Prezes Rady Głównej SHDK RP, że potrafiłem przekonać Radę Klubu HDK „Ostoja” do wstąpienia w struktury naszego Stowarzyszenia. Jako rodowity łukowianin i mieszkaniec powiatu łukowskiego z otwartym sercem i wielkim wzruszeniem zarekomendowałem wspólnotę krwiodawców z Łukowa wszystkim 51 Klubom HDK naszej organizacji. Bardzo dziękuję Mirkowi, Kamilowi oraz Sebastianowi za ogromną pracę i wysiłek, aby powstał Klub HDK w Łukowie oraz za determinację wstąpienia do SHDK RP. Wszystkim krwiodawcom z terenu łukowskiego życzę dużo zdrowia i nieskończonej liczby donacji – Pozdrawiam: Tomasz O.

  Odpowiedz
 4. krwiodawca z powiatu
  13 grudnia 2018 - 23:27

  chyba mi się wydaje ze ktoś inny zaczął temat klubu, czemu on nie jest prezesem klubu? Wydaje mi się ze jak ktoś coś zaczął to dajdzie mu działać.

  Odpowiedz
  • Kris Krwiodawca
   14 grudnia 2018 - 16:15

   Prezes został wybrany w demokratycznych wyborach, tak jak mówi przepis, a nie naznaczony przez jednego Pana który chciał zarabiać na składach KRWIODAWCÓW z których nic by nie mieli.

   Odpowiedz
 5. Kris Krwiodawca
  14 grudnia 2018 - 16:15

  Prezes został wybrany w demokratycznych wyborach, tak jak mówi przepis, a nie naznaczony przez jednego Pana który chciał zarabiać na składach KRWIODAWCÓW z których nic by nie mieli.

  Odpowiedz

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.