Mikołaj i zapaśnicze zawody w Zalesiu (galeria)

W sobotę 15 grudnia w sali sportowej Zespołu Szkół w Zalesiu odbył się kolejne mikołajkowe zawody zapaśnicze. Zanim dzieci i młodzież przystąpili do rywalizacji wszystkich obecnych na zawodach św. Mikołaj obdarował słodkościami.
Grudniowy turniej zapaśniczy to w Zalesiu tradycja od wielu lat. Organizatorem zawodów jest Grzegorz Rychta i UKS Zalesie. Nim rozpoczęły się zmagania młodych adeptów zapasów salę sportową odwiedził św. Mikołaj. Gości przywitali i otwarcia turnieju dokonali gospodarze zawodów – dyrektor szkoły Ewa Sych i wójt gminy Łuków Mariusz Osiak.

Podłukowska miejscowość i zawodnicy UKS Zalesie gościli siedem klubów z dwóch województw Lubelskiego i Mazowieckiego oraz drużynę z białoruskiego Mińska. Na zawodach byli również obecni m.in. trenerzy młodzieżowych kadr wojewódzkich, weterani zapaśniczy i działacze Polskiego Związku Zapaśniczego i jego lubelskiego oddziału.

Na dwóch matach rywalizowało niemal 70-ciu młodych zapaśników i zapaśniczek, w kategorii młodzików i oraz 50-cio osobowa grupa dzieci. Powiat Łukowski reprezentowały kluby: GKS Armaty Stoczek Łukowski, Orlęta Łuków i UKS Zalesie. W klasyfikacji drużynowej Armaty zajęły drugie miejsce.
Szczegółowe wyniki na: Sportzona.pl

Coroczne wydarzenie sportowe w Zalesiu ma na celu przede wszystkim propagowanie sportu jako sposobu na zdrowy styl życia oraz popularyzację sportu zapaśniczego wśród dzieci i młodzieży.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.