Na papier przelali dumę z bycia Polakiem

Przez najbliższe dwa tygodnie w Muzeum Regionalnym w Łukowie każdy z nas może zapoznać się z twórczością młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Starych Kobiałkach. Na papier przelali dumę z bycia Polakiem. 

Wernisaż wystawy ,,Polak to brzmi dumnie” odbył się 11 maja w Muzeum Regionalnym w Łukowie. Tego dnia mury Konwiktu Szaniawskich ozdobiły prace uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starych Kobiałkach oraz artystki i zarazem opiekunki uczniów – Aliny Pięta. Poprzez swoje prace oraz występ, który uczniowie przygotowali, chcieli uczcić jubileusz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ekspozycji towarzyszyła prezentacja twórczości literackiej oraz występy wokalne.

Dyrekcja i pracownicy Muzeum Regionalnego w Łukowie składają serdeczne podziękowania na ręce dyrektora Szkoły Podstawowej w Starych Kobiałkach Krzysztofa Czuba oraz nauczycielki Aliny Pięta za przekazanie wszystkim uczestnikom tego wydarzenia wartości patriotycznych, a także za przybliżenie sylwetek ważnych dla historii Polski postaci związanych z walką o niepodległość.

Zdjęcia: Muzeum Regionalne w Łukowie.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.