Rekordzista miał 3,7 promila alkoholu. Byli i inni

Postępowania karne, grzywny i 7 zatrzymanych praw jazdy. To konsekwencje jakie poniosą kierujący pojazdami zatrzymani w miniony weekend przez policjantów w powiecie łukowskim. Czterech z nich jechało „na podwójnym gazie”, trzech „z ciężką nogą”.

 

Nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas, naszych bliskich. Policjanci przypominają, że nawet anonimowa informacja może przyczynić się do zmniejszenia ilości pijanych „za kółkiem”. Niestety, mimo wielu informacji o tragediach spowodowanych przez jeżdżących na „podwójnym gazie”, na naszych drogach wciąż ich nie brakuje.

W piątkowe popołudnie łukowscy policjanci ustalili, że kierujący samochodem marki Hyundai 54-letni łukowianin, który potrącił rowerzystkę i uciekł z miejsca zdarzenia miał ponad promil alkoholu w organizmie. O tym fakcie informowaliśmy Państwa wczoraj.

Kilkadziesiąt minut później 48-latek z Łukowa na ul. Dmocha uderzył swym fordem w dwa inne pojazdy i pojechał do domu. Gdy zatrzymali go policjanci okazało się, że miał 3,7 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierowca to 25-latek. Kiedy na swej drodze w Dąbiu zauważył policjantów, zjechał na pobliską posesję i przesiadając się z fotela kierowcy, posadził tam swoją siostrę.

Z kolei w nocy z soboty na niedzielę w Sulejach 20-latek z gminy Łuków, kierując samochodem marki Audi, uderzył w ogrodzenie posesji i uszkodzonym autem pojechał do domu. Jak się później okazało miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Każdy z mężczyzn „stracił” już prawo jazdy, wkrótce stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Wśród wielu sprawdzonych pojazdów, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli m.in trzech kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą okazał się 24-latek z gm. Stoczek Łukowski, który w niedzielne popołudnie w obszarze zabudowanym w m. Kienkówka jechał samochodem marki Volkswagen Golf z prędkością 134 km/h. Młody mężczyzna został ukarany wysokim mandatem karnym, a jego „konto” zasiliło 10 punktów karnych. 24-latek i dwóch innych kierujących „z ciężką nogą” już straciło prawo jazdy. Zatrzymane dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami odzyskają za trzy miesiące.

Policjanci apelują i przypominają. Nadmierna prędkość oraz nietrzeźwi kierowcy to jedno z największych zagrożeń dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Ryzyko spowodowania wypadku przez kierującego pod wpływem alkoholu jest duże i często staje się przyczyną wielu tragedii.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.