Skwarek z sejmiku na Wiejską. Szczygieł bez komentarza

Gdy poseł Jarosław Stawiarski został marszałkiem województwa, na ulicy Wiejskiej w Warszawie zwolnił miejsce dla Sławomira Skwarka. Dziś wiemy, że je przyjmie. Co chce robić w Sejmie? 

W 2015 roku Sławomir Skwarek ubiegał się o mandat poselski. Jedno z jego haseł, które „chwyciło” brzmiało: „Wszyscy tu jesteśmy LLU”. Choć ówczesny wójt gminy Adamów zdobył dużą ilość głosów, do Sejmu się nie dostał. Był pierwszym rezerwowym na liście Prawa i Sprawiedliwości. W tym roku wójt S. Skwarek nie ubiegał się o reelekcję na najważniejszy fotel w gminie. Postanowił powalczyć o miejsce w Sejmiku Województwa Lubelskiego i je zdobył. W tym tygodniu odebrał zaświadczenie o wyborze i złożył ślubowanie. Jednak wybór posła Jarosława Stawiarskiego na marszałka naszego województwa, otworzył Skwarkowi drzwi do sejmowej sali.

Wcześniej pytany o to, czy mandat przyjmie odpowiadał z wahaniem. Wczoraj oficjalnie potwierdził, że w momencie kiedy Państwowa Komisja Wyborcza zwróci się do niego z zapytaniem o to czy przyjmuje mandat posła, powie „tak”.

Decyzję podjąłem po konsultacjach rodzinnych i politycznych. Na pewno będę chciał zrealizować program, który miałem idąc do sejmiku. Wiem, że praca na Wiejskiej wiąże się z innymi zadaniami. 3 lata temu szedłem z konkretnym programem. W nim znalazła się budowa dróg krajowych 63 i 76, a teraz także ronda włączającego trzeci etap tzw. małej obwodnicy do drogi krajowej. Mam nadzieję, że rok kadencji wystarczy – powiedział S. Skwarek.

Wśród zadań priorytetowych znalazły się także gabinety dentystyczne w szkołach, czego wzór już jest w gminie Adamów. Jeszcze radny sejmiku, a wkrótce poseł, zapytany o to w jakiej komisji chciałby pracować powiedział:

Chciałbym pójść do komisji, w których zasiadał J. Stawiarski. Widzę się w komisji obrony narodowej. Pewnie będę musiał jednak pójść tam gdzie zostanę skierowany. Moim marzeniem jest dojście ciężką pracą do tego, że zostanę zauważony jako ten, który jest godzien pracy w jakimś ministerstwie, np. edukacji czy sportu – dodaje z uśmiechem.

Sławomir Skwarek ma za sobą pracę w Radzie Powiatu Łukowskiego i trzy kadencje w roli wójta gminy Adamów. Teraz, jak obiecuje, będzie pracował na rzecz Ziemi Łukowskiej w Sejmie.

Zwolniony mandat w Sejmiku Województwa Lubelskiego będzie mógł objąć Ryszard Szczygieł – do wczoraj sekretarz miasta Łuków. Jeszcze wczoraj wyrażał chęć rozmowy z nami na temat planów związanych z jego funkcją w lubelskim samorządzie. Prosił jednak o rozmowę, gdy ostateczna decyzja ze strony Sławomira Skwarka zapadnie. Gdy dziś chcieliśmy zapytać o to czy mandat radnego przejmie i jak widzi swoją pracę na rzecz Ziemi Łukowskiej z perspektywy Lublina, w nieuprzejmy sposób powiedział, że nam żadnych informacji nie udziela. Po tym stwierdzeniu, bez słowa „do widzenia”, rozłączył połączenie.

Obu Panom życzymy by swoją pracą, na różnych szczeblach, przyczyniali się do rozwoju naszej małej Ojczyzny.

3 komentarze

 1. Leszek Miller
  23 listopada 2018 - 13:34

  Mężczyznę poznaje się po tym jak kończy a nie jak zaczyna. Nie daleko pada uczen od nauczyciela. Nie będziemy go żałować niech podbija świat.

  Odpowiedz
 2. Achille Ponzzoni
  23 listopada 2018 - 15:59

  Kropidło też nieść trzeba.

  Odpowiedz
 3. dobra zmiana
  24 listopada 2018 - 11:04

  kibicowałem tej zmianie

  Odpowiedz

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.