Solidarność popiera Płudowskiego

Przedstawiciele łukowskiego oddziału NSZZ Solidarność spotkali się z łukowskimi mediami. Celem krótkiej konferencji było zaprezentowanie stanowiska związku na najbliższe wybory.
Dziś w samo południe na Placu Solidarności i Wolności z lokalnymi mediami spotkali się przedstawiciele łukowskiej Solidarności z Przewodniczącym Oddziału Łuków Regionu Mazowsze NSZZ Solidarność Witoldem Stępniewskim na czele. Przewodniczący zaproszonym mediom zaprezentował stanowisko rady oddziału.

W wyborach samorządowych Rada Oddziału NSZZ Solidarność w Łukowie popiera Piotr Płudowskiego jako kandydata na burmistrza. 4 października podjęliśmy taką uchwałę. Popieramy Piotrka, ponieważ jest człowiekiem pochodzącym z prawicowej rodziny, jest bezpartyjny i wierzący. Apelujemy jednocześnie do członków Solidarności i naszych sympatyków o głosowanie na Piotra Płudowskiego.

Obecny na spotkaniu kandydat na burmistrza Piotr Płudowski powiedział:

Cieszy mnie poparcie związku i dodaje mi energii. To kolejne środowisko, które w mojej kandydaturze widzi szansę na zmiany w naszym mieście. Wywodzę się z rodziny o tradycjach chrześcijańskich, patriotycznych i idee Solidarności mam głęboko w swoim sercu. Ze swojej strony deklaruję współpracę ze środowiskami związkowymi.

NSZZ Solidarność w naszym mieście to 10 organizacji zakładowych, w których wraz z emerytami jest około 600 osób. To do nich władze łukowskiego oddziału apelują o pójście do urn 21 października i podjęcie dobrej decyzji dla miasta.

6 komentarzy

 1. zaskoczona
  11 października 2018 - 13:41

  Szustek nie ma poparcia Solidarności? Tego się nie spodziewałam.

  Odpowiedz
 2. Mieszkaniec2
  11 października 2018 - 13:46

  Panie Stępniewski nie rób Pan śmiechu. To czy ktoś pochodzi z prawicowej rodziny i czy jest wierzący to prywatna sprawa każdego człowieka. Te atrybuty nie mają nic wspólnego z umiejętnością zarządzania miastem. Pan Płudowski ma wystarczająco dużo cech potrzebnych do zarządzania miastem i nie trzeba tutaj wtrącać prywatnego światopoglądu i przekonań religijnych.

  Odpowiedz
  • ekonom
   12 października 2018 - 11:37

   Masz rację ale trzeba zrozumieć, że dla niektórych sprawa prawicowości i wiary w Boga jest ważna. Pewnie, że na poziomie samorządu najważniejszy jest spójny pomysł na miasto – tylko program Płudowskiego jest ujęciem kompleksowym, reszta reaguje na bieżąco w zależności od potrzeb (najlepszy przykład sprawa przejęcie Orląt przez miasto – AK wyjaśnił bezsensowność tego rozwiązania a wszyscy, poza Płudowskim, przyklasnęli na debacie). Swoją drogą po programie widać, że to typowy przedstawiciel politycznego centrum – czerpie to co najlepsza z lewej i prawej strony bez zbędnego ideologizowania.

   Odpowiedz
 3. Wyborca
  11 października 2018 - 14:23

  Zgoda buduje. Trzeba stawiać na mądrych, życzliwych, prawych ludzi a nie na alkoholika, który usiłuje stać się dygnitarzem.

  Odpowiedz
 4. Ess
  11 października 2018 - 21:17

  A jeden Pan z PiS to baaardzo wierzący jest i bardzo pokazowo siedzi w pierwszej ławce a to taki pokazowy wierzący bo jaki katolik nie dostanie nigdy rozgrzeszenia? Czy to jeszcze katolik? Może Jehowy?

  Odpowiedz
 5. Chechło
  12 października 2018 - 08:10

  A kiedy kiedykolwiek Szustek miał poparcie? Chyba nigdy.

  Odpowiedz

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.