Tadeusz Brzozowski jednak na liście kandydatów. Gdzie?

Gdy 17 września minął termin na rejestrację list kandydatów na radnych gmin i powiatu, na żadnej z nich nie było Tadeusza Brzozowskiego. Znalazł się poza „burtą” Prawa i Sprawiedliwości, ale być może nie zniknie z samorządu.

Tadeusz Brzozowski od lat związany jest z Prawem i Sprawiedliwością. W grudniowych wyborach przeprowadzonych w partii na szczeblu powiatowym został szefem komitetu terenowego PiS obejmującego gminę Łuków i Trzebieszów. We wcześniejszych latach był radnym gminy Trzebieszów i członkiem Zarządu, radnym województwa lubelskiego, senatorem II kadencji, trzykrotnie zasiadał w Radzie Powiatu Łukowskiego (obecnie pełni funkcję przewodniczącego).

W jesiennych wyborach na listach Prawa i Sprawiedliwości do Rady Powiatu Tadeusza Brzozowskiego zabrakło. I wydawać by się mogło, że z samorządowcem z wieloletnim stażem powiat się pożegna, tymczasem jest inaczej.

Wczoraj upłynął termin rejestrowania kandydatów na wójtów i burmistrzów. Jak się okazało, jednym z nich będzie właśnie Tadeusz Brzozowski. Pojawiły się informacje, że został zarejestrowany jako kandydat na wójta gminy Trzebieszów. Dziś zapytaliśmy T. Brzozowskiego czy to prawda.

Złożyłem rezygnację z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości. Nie była to łatwa decyzja, ponieważ od 16 lat byłem członkiem PiS, tworzyłem strukturę w gminie Trzebieszów. Wciąż się z tą partią utożsamiam, ale tutaj (w łukowskim PiS – przypis redakcji) nie za dobrze się dzieje. Komitet Wyborczy Porozumienie Jarosława Gowina zaproponował mi start w wyborach na wójta gminy Trzebieszów.

Zapytany o powody takiej decyzji odpowiedział:

Zostałem bardzo niepoważnie potraktowany przez władze łukowskie. Spróbujemy powalczyć. Jest trochę do zrobienia, nieco pomysłów mam – powiedział Brzozowski.

W gminie Trzebieszów, z ramienia Prawa i Sprawiedliwości o reelekcję będzie walczył obecny wójt Mirosław Szekalis. Swoją kandydatkę zgłosił także KWW Małgorzaty Kurowskiej. O tym kto wygra, zdecydują wyborcy.

8 komentarzy

 1. Lukowiak
  27 września 2018 - 09:44

  Brawo panie Tadeuszu. Ktoś powiedział choć delikatnie jak to jest w tym łukowskim „PiSie”. Życzę przede wszystkim wytrwałości i powodzenia

  Odpowiedz
 2. Aga
  27 września 2018 - 10:04

  Po raz pierwszy pokazał ten Pan, że ma jaja

  Odpowiedz
 3. wepcan
  27 września 2018 - 10:32

  Niepoważnie to p. Brzozowski się zachowywał w ostatnich latach na sesjach i poza salą. Zyczę porażki

  Odpowiedz
 4. do wepcan
  27 września 2018 - 11:14

  Daj konkret, bo dla współpracowników był zawsze w porządku. Nie pisze z IP starostwa, bo te zarezerwowało sobie dwóch partyjniaków, z których w budynku śmiech. Powodzenia Panie Tadku

  Odpowiedz
 5. Wyborca
  27 września 2018 - 14:12

  Pan Tadeusz Brzozowski, człowiek z charakterem. Dobrze, że wreszcie porzucił PiS. Trzymam kciuki za Jego pomyślność.

  Odpowiedz
 6. wyborca
  27 września 2018 - 16:13

  Powodzenia Panie Brzozowski,tak trzymać.Nie dać się …..

  Odpowiedz
 7. Sąsiad
  28 września 2018 - 13:57

  Rozsądny człowiek który nawet nie popiera p.T. Brzozowskiego powinien na niego zagłosować w ramach sprzeciwu kombinatorom którzy chcieli go wykreślić z list . Popieram

  Odpowiedz
 8. Tolek
  2 października 2018 - 15:28

  Niech ktoś mi wytłumaczy czym ten Pan Brzozowski jest zasłużony?

  Odpowiedz

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.