Unieważniony przetarg na OSY. Co dalej?

Miasto Łuków w lipcu ogłosiło przetarg na budowę dwóch Otwartych Stref Aktywności. Procedurę unieważniono. Co dalej z pomysłem OS na Konstytucji 3 Maja i Międzyrzeckiej?
Pisaliśmy o udziale miasta Łuków w konkursie na dofinansowanie Otwartych Stref Aktywności. Samorząd chciał pozyskać środki na budowę pięciu takich stref. Siłownia plenerowa, strefa relaksu i elementy placu zabaw miały powstać przy Szkołach Podstawowych nr 2 i 3, przy ul. Konstytucji 3 Maja oraz przy nowym placu zabaw na ul. Międzyrzeckiej. Natomiast o siłownię i strefę relaksu miał się wzbogacić plac zabaw przy ul. Rurowej. Wniosek złożony przez miasto Łuków znalazł się wśród 536 negatywnie ocenionych. Powodem był zbyt wysoki dochód miasta w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

Władze miasta postanowiły, że jednak będą chciały realizować pomysł stref. W tym roku zapowiedziano działania w sprawie budowy dwóch OSjedna przy ul. Konstytucji 3 Maja, druga przy ul. Międzyrzeckiej. W tym celu 23 lipca ogłoszono przetarg na budowę dwóch stref. Na każdą z nich samorząd zamierzał przeznaczyć 100 tysięcy złotych.

Jak czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej, do wykonania zadania zgłosiła się jedna firma. Zaoferowała, że plac typu OSA przy ul. Konstytucji 3 Maja wybuduje za 142 tysiące złotych, a koszt placu przy Międzyrzeckiej wyniósłby 118 tysięcy złotych. Zamawiający, czyli Miasto Łuków jako, że nie mógł zwiększyć kwoty na sfinansowanie zamówienia, postępowanie unieważnił. 

Co dalej z pomysłem Otwartych Stref Aktywności? Czy będą próby znalezienia wykonawcy w tym roku? O to zapytaliśmy Annę Kicińską, Naczelnik Wydziału Inwestycji i Promocji Urzędu Miasta Łuków.

W następnym tygodniu ogłosimy jeszcze raz przetarg na wykonanie tych stref. Dalej chcemy, by w tym roku powstały w dwóch lokalizacjach. Kwota za jaką chcemy wybudować każdą z nich nie zmieni si. Ale mamy nadzieję, że może tym razem znajdą się chętni na wykonanie zadania – powiedziała nam naczelnik Kicińska.

Otwarte Strefy Aktywności w zamierzeniach pierwszego przetargu miały być gotowe na początku października. Teraz ten termin na pewno się przesunie. Tylko czy znajdzie się wykonawca zadania?

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.