V Orszak Trzech Króli w Łukowie

Już po raz piąty ulicami naszego miasta przeszedł świąteczny Orszak Trzech Króli. Setki łukowian przemaszerowały ulicami Łukowa w święto Trzech Króli.
Święto Objawienia Pańskiego potocznie nazywane świętem Trzech Króli od kilku lat kojarzy się z barwnymi korowodami, które maszerują ulicami setek polskich miast. Od pięciu lat Orszak Trzech Króli – uliczne jasełka połączone ze wspólnym śpiewaniem kolęd – jest również w Łukowie. Jak co roku, łukowskie świętowanie rozpoczęła msza święta odprawiona w samo południe w kolegiacie łukowskiej.

Początek Orszaku tradycyjnie miał miejsce na Placu Narutowicza. Po drodze wierni oglądali sceny rozgrywane w Gospodzie, do której zapraszali biesiadujący. Nie zabrakło także diabłów, którzy radzili zboczenie z trudnej drogi. Wchodząc do parku każdy z uczestników mógł przejść przez Bramę do Nieba, a Aniołowie przekonywali, że dla każdego jest naszykowane miejsce.

W amfiteatrze w parku miejskim odbyła się finałowa część orszaku, czyli oddanie pokłonu i złożenie darów dzieciątku Jezus. Noworoczne życzenia dla łukowian złożyli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.