Zapasy na mistrzowskim poziomie

Na łukowskiej macie stanęło 300 najlepszych zapaśniczek z całej Polski, Węgier, Czech i Słowacji. Wśród nich nadzieje olimpijskie. Walkom przyglądał się Andrzej Supron – prezes Polskiego Związku Zapaśniczego.

Reprezentantki ponad 50 klubów z Polski i zagranicy przyjechały 9 marca do Łukowa, by wziąć udział w największej imprezie zapaśniczej w Polsce. Na matach w Szkole Podstawowej nr 2 w Łukowie przez dwa dni odbywał się Puchar Polski Kadetek i Puchar Polski Juniorek, a także spotkanie zawodniczek czterech państw.

W tym roku Polska miała zaszczyt organizować Turniej Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich. Na macie spotkały się zawodniczki z Polski, Czech, Słowacji i Węgier – powiedział szef komitetu organizacyjnego, wiceprezes Orląt Ryszard Wałachowski.

Rywalizacja zawodniczek w Pucharze Polski była jednocześnie eliminacją zapaśniczek do Mistrzostw Polski. Ziemię Łukowską w tych zmaganiach reprezentowały zawodniczki GKS Armaty Stoczek Łukowski, ŁKS Orlęta Łuków oraz UKS Zalesie. I jak powiedział R. Wałachowski – plan został zrealizowany w 100% i wszystkie nasze zawodniczki zakwalifikowały się do Mistrzostw Polski. Wiceprezes Polskiego Związku Zapaśniczego Mieczysław Czwaliński natomiast wyraził swoje przekonanie, że wśród miłośniczek tej dyscypliny sportu, które oglądaliśmy przez ostatnie dni, znajdują się przyszłe reprezentantki kraju podczas igrzysk olimpijskich.

Wyniki zawodów znajdziecie Państwo już jutro na stronie sport.lukow.pl. A my już zapraszamy na kolejne święto tej dyscypliny sportu. We wrześniu sekcja zapasów w łukowskich Orlętach będzie bowiem obchodziła 50-lecie istnienia.

Patronem medialnym wydarzenia był portal sport.lukow.pl oraz wŁukowie.pl.

 

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.