Zjedz ciastko za zdrowie

Od samego rana w łukowskich „Alejach” trwa słodka akcja charytatywna połączona z Międzynarodowym Dniem Wolontariusza. 

Dziś do porannej kawy uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie polecają pyszne ciasta. To element akcji charytatywnej zorganizowanej pod hasłem „Aleje Pomagamy Otwieramy Nasze Serca”. Wszystko to z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który obchodzony jest właśnie 5 grudnia.

Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1985 roku. Celem obchodów jest zauważenie i docenienie pracy wolontariuszy. I właśnie o działaniach wolontariuszy z „Alej” dowiedzieli się wszyscy, którzy dziś odwiedzili szkołę.

Komu tym razem, ciepłą kawą i herbatą oraz pysznym ciastem chce pomóc społeczność szkolna? Za symboliczną kwotę można było dziś kupić kawałek pysznego ciasta, do którego wolontariusze proponowali coś ciepłego do wypicia. Płacić można było gotówką lub nakrętkami. Zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane na rehabilitację dwóch dziewczynek. Z powodu choroby pomocy potrzebuje 14-miesięczna Ida Wiśniewska (łukowianka chora na porażenie mózgowe) i 2-letnia Natalka Kluska (mieszkanka Stoczka Łukowskiego chora na Zespół Retta).

Akcja potrwa jeszcze do godzin popołudniowych. Zjedzmy ciastko dla ich zdrowia.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.