Zrób pierwszy krok do zdrowia

W najbliższą niedzielę odbędzie się piknik edukacyjno – poradniczy. Podobne akcje będą miały miejsce w wielu miejscowościach Polski.

 

W niedzielę 9 grudnia do Łukowa zawita Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej Instytutu Żywności i Żywienia. Każdy, kto odwiedzi Łukowski Ośrodek Kultury w godzinach od 11:00 do 18:00, będzie mógł skorzystać z bezpłatnych porad dietetyków i trenerów fitness w zakresie zdrowego stylu życia. Na najmłodszych czekać będą z kolei edukacyjne gry i zabawy, które poprowadzą doświadczeni animatorzy.

Oprócz porad ekspertów, podczas wydarzenia będzie można także skorzystać z okazji do zbadania zawartości tkanki tłuszczowej i mięśniowej oraz poznać swój wiek metaboliczny. Uczestnicy spotkania dowiedzą się jak ćwiczyć w domu bez konieczności kupowania drogich sprzętów. Nie zabraknie także konkursów z nagrodami i zdrowych smoothie.

Wydarzenie jest elementem cyklu ogólnopolskich pikników edukacyjno-poradniczych pod hasłem: „Zrób pierwszy krok do zdrowia – Pikniki edukacyjne NCEŻ”, którego celem jest budowanie świadomości Polaków w zakresie zdrowej diety i aktywności fizycznej oraz promocja bezpłatnych porad dietetycznych prowadzonych przez Internet w ramach Centrum Dietetycznego Online NCEŻ. Pikniki edukacyjne realizowane są przez Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej IŻŻ ze środków finansowych Ministerstwa Zdrowia (Narodowy Program Zdrowia na lata 2016-2020).

Organizatorem jest Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej. Współorganizatorem jest Łukowski Ośrodek Kultury. Zapraszamy

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.